27.TZ - Nordic Telecom v roce 2019: tržby 433 milionů, zisk EBITDA 18 milionů korun

„Po letech náročných investic udělal Nordic Telecom loni velký krok vpřed. Díky začlenění předchozích akvizic nám prudce narostl nejen počet zákazníků, ale i výnosy. Již za loňský rok jsme vykázali kladný ukazatel EBITDA. V roce 2020 očekáváme další významný nárůst obratu na úroveň 750 milionů korun, což navzdory pandemii COVID-19 potvrzují i výsledky prvního pololetí,“ říká Jan Čornej, ředitel Nordic Telecomu.

Nordic Telecom je telekomunikační operátor a jeden z pěti největších poskytovatelů pevného internetového připojení v České republice. Jeho služby využívá více než 105 tisíc zákazníků. Dlouhodobě deklaruje zájem zúčastnit se letošní aukce 5G kmitočtů s cílem stát se čtvrtým mobilním operátorem v Česku.

Nordic Telecom v minulých letech investoval ročně do kmitočtových licencí a infrastruktury stovky milionů korun. Hodnota aktiv od vstupu na trh v roce 2016 se zvýšila na 2,6 miliardy korun.

Operátor i loni pokračoval v akvizicích. V květnu 2019 zcela ovládl společnost Libli, v níž držel 50% podíl již od roku 2017. Odkoupením zbývajících 50 % získal nad společností plnou manažerskou kontrolu a možnost jejího efektivního začlenění do Nordic Telecomu. Tato akvizice významně přispěla k nárůstu tržeb za loňský rok. Společnost prostřednictvím dalších akvizic integruje lokální poskytovatele internetu (ISP) v Čechách a na Moravě, a konsoliduje trh fixního internetu. Strategickým plánem Nordic Telecomu je provést fúzi všech akvizic do jedné společnosti a poskytovat služby z jedné společnosti zákazníkům v celé ČR.

 

 

TZ_1-7-2020_NT_hospodarske vysledky 2019.docx