Stačí vám internet s rychlostí 10 Mb/s? Máme pro vás jasnou odpověď

Trend internetového připojení je jasný - čím rychlejší tarif, tím lépe pro uživatele. A v mnoha případech to opravdu platí. Obzvlášť, pokud připojení sdílíte s početným potomstvem nebo pracujete s velkými objemy dat. Na druhou stranu, i základní tarif zvládne víc, než byste možná čekali.    

 

Potřebujete kvalitní internet, ale ke spokojenosti vám stačí brouzdání po síti, sledování videí, posílání emailů nebo prohlížení sociálních sítích? Pak zbystřete: k tomu všemu si totiž vystačíte s tarifem 10 Mb/s. Pokud navíc vezmeme v úvahu přímou úměru - čím nižší tarif, tím nižší cena, může se ze základního tarifu stát zajímavá volba.

 

Na co konkrétně vystačí 10 Mb/s

 

Řeč je o tarifu s rychlostí stahování dat 10 Mb/s a odesílání 2 Mb/s. V praxi vám takové připojení stačí pro:

 

- pohodlné brouzdání na internetu

- sledování online videí

- sledování IPTV a VoD platforem (na jednom zařízení)

- využívání sociálních sítí 

- odesílání a čtení emailů

- stahování filmů a jiných multimédií (u větších souborů si jen počkáte o něco déle)

 

Pro jasnější představu uvádíme pár konkrétních případů i s požadovanou rychlostí připojení:

Netflix

0,5–5 Mb/s
HBO Max 5 Mb/s
Prime Video 1–5 Mb/s
Disney+ 5 Mb/s
IPTV 1,2–3 Mb/s
Youtube 1,1–5 Mb/s
videohovory 3-6 Mb/s
čtení zpráv a článků 5 Mb/s

Rychlosti platí pro jedno zařízení, při sledování na více zařízeních současně se tyto hodnoty sčítají. Vyšší uvedená rychlost platí pro sledování videí v HD kvalitě.


Důležitou roli hraje i počet uživatelů internetu v domácnosti. V případě, že připojení sdílíte s dalšími čtyřmi lidmi, kteří jsou často online najednou, doporučujeme rychlejší tarif. Pokud však internet sdílíte např. dva, vyplatí se pořízení 10 Mb/s tarifu minimálně zvážit.

 

Zelený internet s Nordic TV na 3 měsíce zdarma

 

Ať už uvažujete o základním nebo rychlejším tarifu, zkuste si online ověřit možnosti výhodného připojení na své adrese. Ke každému internetu s námi získáte vychytanou Nordic TV na 3 měsíce zdarma (a poté se slevou) nebo třeba prémiovou podporu Ajťák na příjmu.