Rychlým internetem pokrýváme třetinu českých domácností

Pokračujeme v intenzivním budování sítě pro poskytování pevného internetu vzduchem. Na začátku června jsme zprovoznili již tisící vysílač v pásmu 3,7 GHz, které je vhodné nejen pro provozování fixního internetového připojení, ale v budoucnosti také pro poskytování 5G mobilních služeb. Více než 1000 vysílačů (BTS) se nám podařilo vybudovat za pouhých 26 měsíců.

 

Aktuálně pokrýváme rychlým internetem ve spektru 3,7 GHz už 1,6 milionu domácností. S více než třetinou pokrytých domů a bytů v Česku tak jsme nejaktivnějším tuzemským operátorem v tomto pásmu.

 

Výhodou této technologie, která nahrazuje méně spolehlivé Wi-Fi sítě, jsou licencované frekvence, které neruší další poskytovatelé. Zákazníkům nabízíme rychlosti připojení až 100/10 Mb/s.

 

„Chceme lidem nabídnout kvalitní internetové připojení, a to i tam, kde dosud chybělo. Díky dalším 5G frekvencím, které jsme úspěšně vydražili v loňské aukci, plánujeme navíc v blízké budoucnosti vstoupit i na mobilní trh,“ říká Jan Čornej, výkonný ředitel Nordic Telecomu.