33.TZ - Nordic Telecom mění CEO. Od února se jím stane Libor Dočkálek

Na pozici výkonného ředitele v telekomunikační společnosti Nordic Telecom nastupuje Libor Dočkálek (48). Ten působí ve vysokých manažerských pozicích firmy již od jejího založení před šesti lety. Poslední dva roky zastával Dočkálek funkci ředitele pro strategii a produkty. Nahrazuje dlouholetého CEO Jana Čorneje, během jehož působení se stal Nordic Telecom jedním z pěti největších poskytovatelů internetového připojení v Česku.

 

„Nordic Telecom má potenciál stát se štikou českého telco trhu. Po mnoha náročných akvizicích a fúzích je před námi dokončení konsolidace a integrace a posilování naší tržní pozice,“ uvedl Libor Dočkálek.

 

Libor Dočkálek je absolventem Fakulty mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze. Má téměř 25 let manažerských zkušeností z telekomunikací a poradenství. Před příchodem do Nordic Telecomu působil v poradenské společnosti PwC na pozici provozního ředitele, kde byl odpovědný za týmy marketingu, financí, IT, infrastruktury a řízení rizik. Dlouholeté pracovní zkušenosti z oboru načerpal u operátora O2. Pracovně působil nejen v České republice, ale také ve Švédsku, Německu, Velké Británii nebo Itálii.

 

Mezi jeho záliby patří zejména vytrvalostní sporty. Aktivně se věnuje triatlonu, maratonu a běhům na lyžích a má za sebou i extrémní závody, jako Norseman nebo Winterman.

 

Nordic Telecom je telekomunikační operátor s vlastní sítí v pásmu 3,7 GHz a napříč skupinou obsluhuje více než sto tisíc zákazníků. V červnu 2017 uspěl v aukci pásma 3,7 GHz a získal 80 MHz tohoto spektra. Na něm staví a jako první spustil moderní 5G ready síť, která nabízí pevné vysokorychlostní internetové připojení vzduchem dostupné aktuálně více než třetině české populace. V listopadu 2020 rozšířil Nordic Telecom v aukci pásma 3,5 GHz svůj kmitočtový příděl o dalších 20 MHz spektra. V budoucnu tato síť umožní i superrychlé 5G datové mobilní přenosy. Prostřednictvím partnerských sítí funguje Nordic Telecom také jako virtuální mobilní operátor s nabídkou mobilních hlasových a datových služeb.

 

 

Nordic Telecom_Libor Dockalek_CEO