31.TZ - Nordic Telecom postavil už 1000 vysílačů a pokrývá rychlým internetem třetinu českých domácností

Telekomunikační operátor Nordic Telecom pokračuje v intenzivním budování své sítě pro poskytování pevného internetu vzduchem. Na začátku června zprovoznil již tisící vysílač v pásmu 3,7 GHz, které je vhodné nejen pro provozování fixního internetového připojení, ale v budoucnosti také pro poskytování 5G mobilních služeb. Nordic Telecom aktuálně pokrývá svým rychlým internetem ve spektru 3,7 GHz už 1,6 milionu domácností. S více než třetinou pokrytých domů a bytů v Česku je nejaktivnějším tuzemským operátorem v tomto pásmu. Výhodou této technologie, která nahrazuje méně spolehlivé WiFi sítě, jsou licencované frekvence, které neruší další poskytovatelé. Zákazníkům nabízí Nordic rychlosti připojení až 100/10 Mb/s.

 

„Chceme lidem nabídnout kvalitní internetové připojení, a to i tam, kde dosud chybělo. Díky dalším 5G frekvencím, které jsme úspěšně vydražili v loňské aukci, plánujeme navíc v blízké budoucnosti vstoupit i na mobilní trh,“ říká Jan Čornej, výkonný ředitel Nordic Telecomu.

 

V roce 2017 firma uspěla v aukci pásma 3,7 GHz pořádané ČTÚ, a za více než 400 milionů korun získala 80 MHz tohoto spektra. V loňské aukci 5G kmitočtů si Nordic Telecom připsal další úspěch, a za 168 milionů korun vydražil 20 MHz také v sousedním pásmu 3,5 GHz (3400 až 3600 MHz). 1000 vysílačů (BTS) se společnosti podařilo vybudovat za pouhých 26 měsíců.

 

Nordic Telecom je aktuálně jeden z pěti největších poskytovatelů pevného internetového připojení v České republice. Kromě bezdrátového připojení k internetu vzduchem na LTE technologii nabízí společnost také připojení pomocí technologií VDSL, optiky nebo WiFi.

 

 

 

TZ_2021_06_08_NT_1000_BTS.docx