30.TZ - Nordic Telecom uspěl v aukci 5G kmitočtů. Plánuje na nich nabízet mobilní služby

Nordic Telecom uspěl v aukci 5G kmitočtů pořádané Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ). V dražbě, které se účastnilo sedm zájemců, získal Nordic Telecom jeden 20MHz blok v pásmu 3,5 GHz. Po přidělení frekvencí plánuje operátor českým zákazníkům nabídnout kromě stávajících služeb fixního připojení k internetu také mobilní služby.

Již v roce 2017 firma uspěla v aukci pásma 3,7 GHz pořádané ČTÚ, a za více než 400 milionů korun získala 80 MHz tohoto spektra. V právě skončené aukci 5G kmitočtů si připsala další úspěch, a za 168 milionů korun vydražila nové frekvence také v pásmu 3,5 GHz (3400 až 3600 MHz).

„Úspěch v aukci je pro nás dalším krokem k tomu, abychom se stali důležitým hráčem i na trhu mobilních služeb. Díky nově získaným 5G frekvencím hodláme nabízet mobilní služby zákazníkům na celém území republiky. S novým přídělem kmitočtů chceme navíc dále posílit i naši pozici na trhu fixního internetu,“ říká David Voska, ředitel pro vnější vztahy Nordic Telecomu.

Nordic Telecom je aktuálně jeden z pěti největších poskytovatelů pevného internetového připojení v České republice. Jeho služby již využívá více než 110 tisíc zákazníků. V posledních čtyřech letech investoval ročně do kmitočtových licencí a infrastruktury stovky milionů korun. Hodnota aktiv od vstupu na trh v roce 2016 se zvýšila na 2,6 miliardy korun.

 

 

TZ_13-11-2020_NT_aukce_5G.docx